VERMONT GRANİT  120$

ROSA BETA  100$

CREMA PERLA   95$

AMAPA   120$

ABSOLUTE BLACK   140$

NEW IMPERİAL RED   120$

MAGIC BLACK  115$

CARMEN RED  140$

TAN BROWN  130$

EMERALD PEARL  200$

NERO ZIMBABWE   140$

MULTIOLOR RED   140$

BİANCO SARDO  100$

VERDE STAR  100$

BLUE PEARL   180$

ROSAVEL  115$

ROSA PINK   95$

BİANCO NUBLADO   100$

STAR GALAXY  130$

ROSA MİNHO   95$

ROSA PORİNO  95$

BALTİC BROWN  120$

VERDE GUATEMALA  100$

NEDEN GRANİT TEZGAH ?

Granit Tezgah Özellikleri Nelerdir?


Granit Tezgah Nasıl Temizlenir?

Granit tezgahların temizliği oldukça kolay ve pratiktir. Sabunlu su temizlenmesinde yeterli olacaktır. Yapılan temizlikten sonra tezgahınız tekrardan kullanıma hazır hale gelecektir. Bu şekilde yapılan temizlik tezgahın kullanım ömrünü de uzatmaya faydası olacaktır. Bu işlemleri yaparken mikro fiber bez kullanmanızı tavsiye ederiz. Mikro fiber tezgahın temizlenirken çizilmesini de önler.

Granit Tezgahlar Leke Tutar Mı?

Granit tezgahlar ile ilgili en çok merak edilen konu; granit tezgahların leke tutup tutmadığıdır. Diğer tezgahlara göre granit tezgahların daha dayanıklı olduğunu söylemek mümkündür. En çok sorulan soru da; granitin limon, alkol ya da bünyesinde kimyasal barındıran temizlik malzemelerinden etkilenip, etkilenmediğidir. Dayanıklı olan granit, son derece sağlam bir yapıya sahiptir. Bu nedenle etkilenmemektedir. 


Granit Taşı Ne Kadar Dayanıklıdır?

Doğal taşlar arasında en dayanıklı olanı, granit taşıdır. Kendisinden çok daha sert bir malzemenin darbesine maruz kalmadığı sürece kırılması mümkün değildir. Bu nedenle son derece dayanıklıdır. 

 

Yüksek ısıya dayanıklı olan granit tezgah modelleri kendi aralarında renk ve desen olarak farklılaşmaktadır. Doğal malzeme olduğu için büyük ilgi görmektedir. Yüksek ölçüde dayanıklılık özelliğinin olması, granit taşın tercih edilmesinde büyük bir etkendir.